Ctižádost

6. února 2015 v 17:13 | Rock-Lee13
Co je to ctižádost? Ctižádost je přirozená složka osobnosti, které má každý člověk ve svém srdci. Někdo ji má ve větší míře, zatímco jiný v menší míře. Je to touha dosáhnout úspěchu a uznání druhých lidí.

Je dobré, když je člověk ctižádostivý? Co záleží na tom, jaký má druh ctižádostivosti. Existují dva druhy ctižádostivosti. Jeden druh je pozitivní a druhý negativní. Člověk, který má negativní druh ctižádostivosti, chce být úspěšný a získat uznání za každou cenu, což znamená, že třeba i chodí přes mrtvoly. Takový člověk niky nenajde klid a pomalu tak ztrácí své přátele. Naproti tomu pozitivní druh ctižádostivosti má ten, kdo chce být lepší, ale za úspěchem se nežene jako drak a bere ohled na druhé lidi.

Co dělat, pokud se snažíme něčeho dosáhnout? Musíme si stanovit cíl (maximálně dva ročně) a vytrvat. Cíl musí být reálný, můj vlastní, pozitivně formulovaný a v neposlední řadě musí mít termín. Pokud se snažíme dosáhnout menší mety, můžeme mít cílů více. Také bychom si měli stanovit celoživotní cíl. Tento cíl může být třeba mít dokonalou postavu a kondici, vydělat milión korun, stát se finančně nezávislým nebo stát se slavným. Existují ovšem i další cíle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama