Budoucnost

2. února 2015 v 14:11 | Rock-Lee13
Budoucnost je nejistá. To, co se může za sto let, ale i zítra nikdy nemůžeme přesně vědět, a proto tato úvaha bude čistě můj odhad, jak to bude vypadat za dvacet let. Věda, která se zabývá budoucností, se jmenuje futurologie.

Je jasné, že v budoucnu nás jistě nebude čekat nic pozitivního, ba naopak přinese zkázu. Za dvě dekády se značně zvýší populace. Množství obyvatel se ale nebude zvyšovat všude, pouze v rozvojových státech. Ve vyspělých státech bude stagnovat nebo mírně klesat. Populační exploze je největší problém lidstva, protože souvisí s ostatními problémy.

Dále se zvýší množství chudých a extrémně chudých obyvatel. Africe z důvodu přelidněnosti dojdou zásoby základních druhů potravy a vody. Vysoká populace znečistí zásobu pitné vody na mnoha místech planety. Naopak bohatí budou ještě bohatší.

Nedostatek jídla a pitné vody zapříčiní válku mezi Afrikou a jinými zeměmi. Začne jaderný útok. Afrika bude zcela zničena a ostatní kontinenty také utrpí velké ztráty, protože Afrika byla zásobárnou různých zdrojů, mezi které patří hlavně nerosty.

Přežijí jen ty mocnosti, které měli dostatek rozumu a omezili množení obyvatel. Za těchto relativně krátkých dvacet let se také ztenčí zásoby nerostů a trochu i dřeva. Plíce planety budou zničené, a tak světu za pár let dojde kyslík. Zásoby ropy jsou také omezené a stále ubývají. Benzín si už mohou dovolit jen bohatí a mocní lidé. Většina lidí musí chodit pěšky. Pozastavila se výroba technologii, které na zhotovení potřebují ropu. Lidstvo se pomalu vrací do dob temna. Všichni za nedlouho zemřeme.

Je nějaké řešení, jak odvrátit tuto katastrofu? Ano, je. Zaprvé, musíme snížit nárůst počtu obyvatel. Zadruhé, je nutno omezit plýtvání zdrojů. Zatřetí, nesmíme znečišťovat vodu. A začtvrté, nesmíme kácet deštné pralesy. To by nás mohlo před touto katastrofou zachránit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama