Anglický jazyk a německý jazyk

1. února 2015 v 20:21 | Rock-Lee13
Anglický i německý jazyk se řadí mezi germánské jazyky. Anglicky se mluví hlavně ve Velké Británii, ale i v USA a dalších státech. Německý se samozřejmě mluví v Německu, ale i třeba Rakousku nebo Švýcarsku.

Nejdříve si řekneme něco o jazyce anglickém. Anglický mluví více lidí než německy. Angličtina je jazyk počítačových her, a proto pokud hrajete počítačové hry, musíte umět angličtinu. V USA se mluví anglicky, což znamená, že Američan potřebuje angličtinu jako sůl.

Němčina je také důležité jazyk. Je to velmi důležitý jazyk pro Čechy, protože polovina sousedících států mluví německy. Pro obyvatelé Znojma je němčina potřebná, protože město Znojmo bezprostředně sousedí s Rakouskem a mimo to je hlavní město Vídeň nedaleko. Mnoho podniků, které se vyskytují v České republice, má mnoho zaměstnanců, kteří mluví německy. Většina řídících zaměstnanců Egstonu mluví německy.

Je tedy důležitější němčina nebo angličtina? Jak pro koho, ale rozhodně je němčina důležitější než angličtina, pokud jste občanem města Znojma. Nejlepší je samozřejmě umět oba jazyky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simona simona | 14. dubna 2016 v 14:52 | Reagovat

Vždycky jsem si myslela, že je důležitější angličtina, ale v poslední době je to pro mě němčina. Pracuju ve velké společnosti a máme i pobočky právě v německu, takže mluvím mnohem víc německy než anglicky. Nebyla jsem na tom s němčinou úplně strašně, ale i proto jsem třeba od ledna začala chodit do státní jazykovky v brně na kurzy němčiny přímo pro lidi, kteří pracují v administrativě a podobně. Dost mi to pomohlo v tom, jak mám správě psát dopisy, maily a obraty, které se používají v tomto odvětví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama