Únor 2015

Ideální vojenský výcvik - túra

27. února 2015 v 14:58 | Rock-Lee13 |  Vojna
Co to vlastně je vojenský výcvik? Vojenský výcvik je test fyzické, ale i psychické způsobilosti vojáků. Zpravidla bývá fyzicky a velmi psychický náročný a má ověřit, jestli se jedná o kvalifikačně způsobilého vojáků. Vojenského výcviku se také můžou účastnit i civilisté.

To bylo pár vět na úvod, a proto se dostáváme k hlavní části. V této slohové práci se budeme bavit o vojenském výcviku v podobě túry. Řekneme si, jak by měla být dlouhá - pro vojáky, experty, pokročilé, mírně pokročilé a falešné začátečníky. Dále si řekneme něco o tom, jak by se měli být rozmístěny odpočívadla, šipky a cedule vyjadřující vzdálenost k cíli. Také si řekneme, co by mělo čekat na takzvaných hlavních odpočívadlech a v cíli. Též si řekneme, jaké by měli být odměny pro vítěze, ale i ty, kteří túru úspěšně zvládli. Nakonec si řekneme, kdo to bude financovat.

Nejdříve začneme délkou. Délka by měla být přizpůsobena jednotlivých kategoriím. Myslím si, že začátečníci by se vojenského výcviku v podobě túry účastnit neměli, protože ještě nemají dost sil. Pětatřicetikilometrové túry by se mohli účastnit falešní začátečníci (pokud alespoň dvakrát týdně sportují) a mírně pokročilí. Naproti tomu sedmdesátikilometrový pochod by měli absolvovat pokročilí, lidé, kteří pravidelně chodí na túry nebo méně zkušení vojáci. Náročnější túry jsou podle mě určené pouze expertům a vojákům s výbornou tělesnou kondicí a perfektním zdravím.

Odpočívadla by měli být rozmístěny rovnoměrně. Ještě lepší však je, pokud by tam, kde je rovina nebo mírný až středně velký svah, byla daleko od sebe. V horším terénu - kopce, špatně schůdná cesta nebo prudký svah by byla blízko u sebe. Ze začátku by byla daleko od sebe a na konci blízko u sebe. Co se týče šipek, mělo by jich být hodně a to hlavně na místech, kde je možné se ztratit. Co se týče cedulí, které vyjadřují vzdálenost k cíli, byly by rozmístěny rovnoměrně.

Hlavní odpočívadla by měli tvořit středně velké a alespoň průměrné hangáry s průměrným pohodlím a kamny. Neměli by být příliš špinavé. Dále by tam měli být stánek s jídlem, kde by se podával guláš nebo nějaké jiné výživné jídlo, horký čaj a sušenka. Do výbavy hlavní odpočívadel by též rozhodně měli patřit mobilní toalety a velká cisterna s vodou. Co se týče cíle, měl by tam být jeden velký nebo dva až tři středně velké hangáry sloužící k odpočinku a zahřátí.

Následující odstavec se bude týkat odměn pro vítěze, avšak i těch, kteří túru nevzdali a úspěšně ji dokončili před vypršením časového limitu. Odměna pro šampióna neboli vítěze by měla být velmi pěkná, která připomene dosažený úspěch. Mělo by se jednat o malé zlaté poháry pro všechny členy týmu a o pozlacené medaile také pro všechny členy týmu. Prvních deset úspěšných by měli dostat medaile (jednu na osobu) a nějakou menší cenu do padesáti korun (taktéž na osobu). Ostatní soutěžící, kteří uspěli, by měli dostat medaile pro každého v týmu. Samozřejmostí je, že každý dostane diplom.

A nakonec si řekneme něco o financování vojenského výcviku v podobě náročného pochodu. Měli by ji hradit sami vojáci, ale z větší části sponzoři, ale i mecenášů, investorů (pokud se jedná o akciovou společnost) a drobných sponzorů.

Hodnocení Kolína

27. února 2015 v 14:57 | Rock-Lee13
Před hodnocením Kolína, bychom si nejdříve měli o něm něco říci. Kolín je středně velké město (na naše poměry), které se nachází v Čechách a to ve Středočeském kraji. Leží na řece Labi. Žije zde lehce nad 30.000 obyvatel. Je to průmyslové město, protože se tu nachází hodně průmyslových a chemických podniků.

Nejdříve při hodnocení města jménem Kolín začnu jeho kladnými stránkami. Na tomto městě se mi líbí to, že je tu nízká hustota obyvatel v porovnání s městem, ve kterém jsem se narodil. Také je tu klid a poměrně i dost přírody podle mého názoru. U města se nachází hezký rybník, který přímo vybízí ke koupání. Jmenuje se Peklo. Další výhoda je výhoda pracovní, protože tu je hodně podniků, což vůbec není špatné pro všechny lidi, kteří hledají práci. Do dalších výhod řadíme kryté koupaliště, které je poměrně veliké a kvalitní.

Řekneme si ale také o nedostatcích města Kolína. Jak už jsem říkal, Kolín má hodně průmyslu, takže je tam horší vzduch. Je tu také poměrně hodně panelových domů, čímž je poměrně odbytá část populace tohoto města. O dalších nedostatcích nevím.

Na závěr bych chtěl říct, že se jedná o krásné historické město, kde se nachází hodně historických památek, které má i hodně práce a má jen málo nevýhod, a proto dávám tomuto městu čtyři a půl hvězdičky z pěti.

Boj proti znečištění ovzduší

27. února 2015 v 14:55 | Rock-Lee13 |  Příroda
Znečištěné ovzduší je problémem mnoha zemí, a to hlavně vyspělých zemí. Tento problém způsobuje i další problémy, mezi které patří například globální oteplování či zhoršení zdraví.

Co by se stalo, kdyby lidstvo dále žilo tak, jak žije? Způsobilo by to ještě větší zhoršení životního prostřední, mezi které patří například kromě znečištění ovzduší také zhoršení kvality vody nebo zvětšování pouští. Je jich samozřejmě ještě více. Jmenoval jsem pouze ty základní.

Je vůbec nějaké řešení? Ano, je. Patří mezi ně například omezení plýtvání zdrojů a snížení porodnosti. Omezit spotřebu zdrojů bychom mohli tak, že například omezíme výrobu automobilů i jiných výrobků anebo se budeme snažit vykácet méně stromů či zavedení systému - jeden vykácený strom = jeden zasazený strom. Omezit plýtvání zdrojů můžeme i my, a to tak, že budeme svítit jen v místnostech, ve kterých jsme, budeme televizi vypínat, pokud se na ni nekoukáme, při čištění zubů vypneme vodu, koupíme si úsporné elektrospotřebiče, ale také hlavně budeme zodpovědně a téměř stoprocentně recyklovat veškeré suroviny apod. Porodnost by měla být omezena na maximálně dvě děti na jednu rodinu nebo jedno dítě na jednu rodinu, což by populační explozi mělo zastavit.

Na závěr bych chtěl říct, že důležité jsou činy. Pokud nic neuděláme, veškeré lidstvo bude zničeno nebo nastane "apokalypsa", která způsobí návrat civilizace do doby kamenné.

Posmrtný život

27. února 2015 v 14:53 | Rock-Lee13 |  Filozofické slohy
Co bude po smrti? To nikdo neví. Existují o tom jen různé teorie a dohady. V tomto slohovém útvaru si řekneme ty nejznámější.

Nejznámější je teorie křesťanská. Podle ní se hodní lidé dostanou do nebe a špatní do pekla. Já si myslím, že kdyby to tak skutečně bylo, bylo by to nejsprávnější, protože každý bude odměněn a každý bude potrestán za své činy, i když ten čin nikdo neviděl. Domnívám se, že pokud je to tak, tak peklo i nebe musí být přecpané, takže buďto je nebo a peklo nekonečně veliké nebo je tam velmi těsno.


Další teorie je teorie reinkarnační, kterou uznává náboženství buddhismus. Tato teorie funguje na principu převtělování duší. Jakmile bytost zemře, převtělí se buďto do vyšší nebo nižší bytosti. Zločinci se tak stanou mouchami nebo jinou bytostí na velmi nízké úrovni a hodní a dobrosrdeční lidé se zase převtělí do člověka, který se má velmi dobře a má milující rodinu (prostě obecně žije v prosperitě). Tato teorie je také správná a též velmi spravedlivá a navíc má možnost nápravy špatného člověka.

Existují ovšem i další teorie, ale tyto dvě teorie jsou ty nejznámější. Na závěr bych chtěl říct, že nikdo neví, co se stane po smrti, a proto bychom se všichni měli chovat dobře a být na sebe hodní.

Bolest hlavy

27. února 2015 v 14:51 | Rock-Lee13
Co to je bolest hlavy? Bolest hlavy je velmi rozšířená nemoc, která už snad úplně každého postihla. Jedná se o pocity bolesti v oblasti hlavy.

Existuje několik typů bolesti hlavy. Patří mezi ně například migréna, což je dlouhodobá a urputná bolest hlavy, která vzniká při dlouhodobém stresu. Dále pak bolest hlavy po nějaké akci (např. párty). Další typ bolesti hlavy vzniká při intenzím učení nebo ve stresových situacích, které jsou krátkodobé. Tato bolest je krátkodobá. Existují i další bolesti hlavy, ale já jsem napsal pouze ty, které se běžně vyskytují.

Jak léčit bolest hlavy? Existují mnoho příčin bolesti hlavy, a proto je léčba poměrně obtížná. Jisté ale je, že na bolest hlavy pomáhá čerstvý vzduch, a proto je vhodné jít někam do přírody. Dále pak pomáhá relaxace nebo jakékoliv jiné uvolnění či káva nebo čaj. V nejhorším je možné si vzít prášek na bolest hlavy, který ji rychle zapudí.

Na závěr bych chtěl říct, že bolest hlavy je sice velmi časté onemocnění, ale existují mnoho řešení, jak tuto nemoc léčit, takže se nikdo nemusí bát, že mu "praskne" hlava.

Vlasy VS pleš

27. února 2015 v 14:49 | Rock-Lee13 |  Filozofické slohy
Mnoho lidí na světě má vlasy, ale zároveň existuje i řada lidí, kteří mají pleš. V tomto slohovém útvaru si vlasy i pleš definujeme a řekneme si i jejich výhody, ale i záporné stránky.

Začneme vlasy. Vlasy má ten člověk, který nemá "absolutní" pleš. I plešatý člověk může mít vlasy, pokud není plešatý úplně. Bujnou kštici má obecně více lidí než pleš, protože průměr navyšují ženy.

Jakého jsou výhody vlasů? Nesporná výhoda vlasů je taková, že nám není v zimě zima. Také jsou estetické a můžeme mít vlasy v různých barvách na rozdíl od pleše. To jsou výhody vlasů.

Dále se budeme bavit o nedostatcích vlasů. Vlasy vyžadují péči, a to jak česání, tak i stříhání. Musíme je také mýt a můžeme mít vši, což u plešatých neplatí. Další nevýhoda vlasů je taková, že nám můžou překážet ve vidění (dlouhá ofina) nebo nám můžou překážet jinak. Také nám za ně může někdo tahat, což se může stát u malých dětí, když zlobí nebo i dospělým lidem při rvačce.

O vlasech jsme se již bavili, a proto se nyní budeme bavit o pleši. Jaké výhody má pleš? O pleš se nemusí starat, takže nám odpadají všelijaké náklady na hřeben, šampóny, nůžky nebo holiče. Také nám nepřekáží ve vidění a pro některé ženy může být i magnetem. Pleš často nosí mladíci, protože působí stylově. Lidi bez vlasů také nemůže nikdo tahat za vlasy, protože žádné nemají, což je nesporná výhoda při soubojích. Také tím odpadá trest ve formě tahání za vlasy. Pokud se dítě ostříhá do hola, rodiče je nemůžou tahat za vlasy. Mezi další výhody pleše je ta, že můžeme nosit paruky, což je v případě husté kštice nemožné, protože vlasy by nám překáželi. Můžeme nosit různé paruky různých tvarů. Pleš také dává dojem, že jsme starší, a tudíž nás lidé budou mít více v úctě. Někteří lidé si zase budou myslet, že jsme mladí, protože lidé s pleší vypadají mlaději než lidé se šedými vlasy. Pokud se rozhodneme být mnichem, máme s pleší výhodu, protože se nemusíme neustále holit, což nán zaručí úsporu času.

Jaké jsou nevýhody pleše? Pleš moc nevýhod nemá kromě stránky estetické a tepelné, protože plešatým lidem je zima na hlavu, takže musí nosit čepice či klobouky.

Jsou tedy lepší vlasy nebo pleš? Já se myslím, že rozhodně pleš, protože má mnoho kladných bodů, které převažují nad nedostatky, a proto by plešatí měli být všichni muži.

Ideální obývací pokoj

26. února 2015 v 18:28 | Rock-Lee13 |  Ideální místnost
Jak by měl vypadat nejlepší obývací pokoj? Aby bylo možné odpovědět na tuto otázku, je potřeba si nejdříve říct, kde by měl stát a pak teprve můžeme popisovat to, co by se v něm mělo nacházet.

Lokalita obývacího pokoje je jasná. Měl by být vedle kuchyně a v žádném případě vedle ložnice ani pokojů. Nevadí, když obývací pokoj je vedle hlučné místnosti, protože tato místnost je sama osobě rušná.

Co by měl obsahovat? Rozhodně musí mít televizi. Televize musí mít technologii zobrazení LED a mít třetinu délky úhlopříčky vzdálenosti od gauče či křesla. Dále musí mít křeslo a gauč. Mezi další výbavu obývacího pokoje jsou takové prvky, které odrážejí zájmy členů rodiny. Může tam být například stojan na malování obrázků, knihovna, šachy či jiné stolní hry, běžící pás nebo činky, počítač, hračky a jiné prvky, jenž odráží zájmy členů rodiny.

Na závěr bych chtěl říct, že každý člověk si představuje ideální obývací pokoj jinak. Toto je pouze můj vlastní názor.

Ideální kuchyně

26. února 2015 v 18:27 | Rock-Lee13 |  Ideální místnost
Aby bylo možné odpovědět na otázku týkající se nejlepší kuchyně, musíme si nejdříve říct, k čemu tato místnost slouží a co musí obsahovat.

Začneme funkcí. Kuchyně slouží k výrobě jídla a někdy i ke konzumaci jídla. Kuchyně často bývá kombinovaná s jídelnou. Též rozhodně slouží k uchovávání jídla. Někteří lidé tam mají i pračku. V neposlední řadě může také sloužit jako společenská místnost, protože se tam lidé nejvíce potkávají. Setkávají se například při jídle.

Co musí obsahovat tato místnost? Kuchyně musí mít rozhodně sporák a nad ním digestoř. Dále jsou potřeba nože, prkénko na krájení, odkapávač, dřez, police, lednička, omyvatelnou podlahu a potraviny. Možná jsem některé důležité položky vynechal, a proto prosím o odpuštění.

Co dále by dále měla obsahovat tato místnost? Mohla by mít přístroj na tvorbu párků v rohlíku, přístroj na tvorbu zmrzliny, mrazák, mixér, mikrovlnku, gril, odšťavňovač, kávovar, větrák a další položky.

Na závěr bych chtěl říct, že každý člověk si musí svůj názor na ideální kuchyň vytvořit sám. Toto je pouze můj názor.

Ideální park

26. února 2015 v 18:25 | Rock-Lee13 |  Architektura
Snad každé město má jeden nebo více parků. Kolik bych jich vlastně mělo být a jaké by měli být? Na to se pokusíme odpovědět v této úvaze.

Začneme počtem. Myslím si, že malému městu (do 10.000 obyvatel) stačí jeden velký park, středně velké město (10.000 až 100.000) obyvatel by mohlo mít více parků. Minimálně pět. Město, jehož počet obyvatel se blíží 100.000, by měl mít parků minimálně dvacet. U metropolí si ideální počet parků netroufnu odhadovat.

Dále se budeme bavit, o tom jak by měl park vypadat. Zmíníme se o tom, kolik by se v něm mělo vyskytovat přírody, jestli by tam mělo být hřiště, restaurace či bazén i o dalších prvcích.

Začneme flórou. Přírody by tam měli být nadprůměrně a musí být také dobře udržována. Měli by tam být keře, stromy, rostliny či byliny a to ty, které jsou populární a zároveň nejsou náročné na údržbu.

Co se týče hřiště, tak by tam rozhodně být mělo, aby si děti měli, kde hrát. U hříště by měli být lavičky, aby na ně mohli dohlížet rodiče.

Další důležitá věc správného většího parku je zahradní restaurace. Měla by tam být malá restaurace, kde by zároveň byla i cukrárna, aby měl park nějaký malý příjem. V cukrárně by se měla prodávat hlavně zmrzlina, ale i nanuky i jiné cukrářské výrobky a kupříkladu i chlebíčky, protože každý nemá rád sladké. Restaurace by měla být jen ve velkých parcích. Ve středně velkých stačí bufet, kde by se měl prodávat hamburger, párek v rohlíku, ledová tříšť, gyros, salát, hranolky i další rychle vyrobené jídlo.

Jako třešnička parku, by mohl tvořit bazén, který by byl malý a navíc by tam byla i skluzavka. Ten by sloužil dětem pro zlepšení kondice, ale i pro zábavu.

Mělo by tam být dále hodně košů s papírovými sáčky, lampy, mapy parku a další prvky.

V každém parku musí být také personál, který by měli tvořit zahradníci, uklízeči, hlídači, prodavači, správci i další zaměstnanci. Všem zaměstnancům by měl velet zodpovědný a charismatický ředitel.

Na závěr bych chtěl říct, že žádný park nebude krásný, pokud nebude řádně spravován a lidé tam budou dělat nepořádek, a proto by měli být vybírány pokuty za odkládání odpadků po parku.

Dětské hřiště

26. února 2015 v 18:22 | Rock-Lee13 |  Architektura
Co to je dětské hřiště? Dětské hřiště je místo, které slouží dětem ke hraní a aktivnímu odpočinku. Do hřiště patří i plácek na fotbal či basketbal.

Co by na něm mělo být? Rozhodně by tam měla být houpačka, kolotoč, průlezka a další atrakce sloužící pro rozvíjení pohyblivosti a fyzičky. Také by tam měl být automat a pítko, aby se děti, ale i dospělí mohli občerstvit. Co se týče fotbalového hřiště, mělo by mít umělý trávník (pro bezpečnost) a kvalitní branky z oceli.

Jaká je historie hřišť? Dříve si děti hráli na louce nebo na místě, kde si postavili dva klacky tvořící bránu, a hrály kopanou. Potom začala vznikat dětská hřiště, které byly pro děti zhruba kolem deseti let. V současné době jsou hřiště natolik bezpečné, že si na něm mohou hrát i předškoláci a mladší školáci, což není příliš dobré, protože potom děti mezi deseti a patnácti lety nemají co dělat.

Jaký by měl být počet hřišť ve městě. Já si myslím, že počet hřišť by měl být dostatečný. Vesnice by měla mít jedno hřiště, městys dvě až tři, malé město tři až pět a tak dále. Hřišť je ale v současné době dostatek, co je pěkné. Nesmíme ale zapomenout, že každé hřiště je potřeba pravidelně udržovat.